هیات ایرانی برای فروش نفت ایران به کره جنوبی عازم سئول می شود

همزمان با ادامه مذاکرات هسته ای، به نظر می رسد ایران اقداماتی برای بازگشت رسمی به بازار نفت بین المللی پس از گذشت بیش از سه سال انجام می دهد.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: مقامات شرکت ملی نفت ایران دستکم با مقامات دو پالایشگاه کره جنوبی برای صحبت درباره بازگشت احتمالی عرضه این کشور دیدار می کنند. این مذاکرات در مرحله مقدماتی قرار دارد و حجم خرید و زمان آن هنوز مشخص نشده است.

کره جنوبی سابق بر این یکی از بزرگترین خریداران میعانات ایران بود. مذاکرات با مقامات شرکتهای کره جنوبی همزمان با ادامه مذاکرات وین برای به نتیجه رسیدن توافق هسته ای صورت می گیرد. گروه مالی سیتی برآورد کرد که توافق میان ایران و قدرتهای جهانی امکان بازگشت ۵۰۰ هزار بشکه در روز نفت ایران به بازارهای بین المللی در فاصله آوریل تا مه را فراهم می کند و صادرات ایران تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۱.۳ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا خواهد کرد.

طبق اعلام وب سایت وزارت خارجه کره جنوبی، یک هیات ایران متشکل از نمایندگان بانک مرکزی، وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در روزهای ۱۵ و ۱۶ فوریه به سئول می روند تا درباره مسائل مالی و موارد مربوط به فروش نفت مذاکره کنند. خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی ۲۹ ژانویه گزارش کرده بود این دو کشور سرگرم برنامه ریزی برای گفت و گو درباره داراییهای مسدود شده ایران در کره جنوبی هستند.

کره جنوبی پیش از تحریمهای آمریکا در سال ۲۰۱۸، حداکثر ۱۸.۵ میلیون بشکه در ماه از ایران واردات داشت. اگرچه بزرگترین خریداران نفت ایران از جمله کره جنوبی معافیت برای خرید نفت ایران دریافت کردند اما این معافیتها تمدید نشد و واردات از ایران در نیمه اول سال ۲۰۱۹ متوقف شد

خواندن  نگران آزادسازی احتمالی ذخیره‌ راهبردی نفت آمریکا نیستیم

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password